Top
 

Smer Burgenland

Vínny výlet do Rakúska
Plný pohár / Smer Burgenland

Smer Burgenland

110€

za osobu

Poďte s nami na výlet za vínom do Burgenlandu, na ktorom ochutnáte vína z troch rakúskych vinárstiev. Výlet bude zakončený trojchodovou večerou vo vinárstve Hillinger.

Srdečná pohostinnosť, oslovujúce prostredie a regionálna ponuka, pričom poklady skryté v súzvuku lahodnej tradície a nových trendov majú takmer exotický účinok. Takto vyzerá kulinársky kraj medzi regiónmi Neziderské jazero a juhom „Weinidylle“. Burgenland pozýva – na objaviteľskú cestu pre pravých fajnšmekrov.

Na našom výlete do tohto kraja spoznáme nádherné vína s medzinárodným renomé. Burgenlandské vína patria k najlepším na svete. Na tomto výlete navštívite troch vinárov, ktorí nám ukážu rôzne prístupy k tvorbe vína. Od moderného veľkého vinárstva, cez biodynamické vinárstvo až po malé rodinné vinárstvo, ktoré je preslávené prírodne sladkými vínami. Samozrejmosťou bude trojchodová večera, na ktorej ochutnáme regionálne špeciality, ktoré budú napárované s vinárovými vínami.

Cena výletu je orientačná a závisí od špecifických požiadaviek a konkrétnej ponuky. Dátum výletu je na vašich požiadavkách a dohode (minimálna doba rezervácie – mesiac dopredu)

Celodenný výlet
 • Miesto odchodu
  Bratislava
 • Začiatok
  11:00
 • Koniec
  Návrat približne o 22:30
 • Počet účastníkov
  20
 • V cene je zahrnuté:
1

Plán výletu

11:00 Plánovaný odchod z Bratislavy

Miesto stretnutia ešte upresníme ale pravdepodobne to bude pri Štrkoveckom jazere na parkovisku. V autobuse, ktorý vás odvezie sa pohodlne usadíte, do ruky dostanete pohár so španielskym sektom Freixenet a budete si užívať cestu.

12:30 Vinárstvo Gandl

Prvým vinárstvom, ktoré navštívime je Weingut Gangl. Je to tradičný vinár, produkujúci skvelé vína z dvora vlastného domu. Preferuje pôvodné miestne odrody. Jeho vína nájdete vo viacerých reštauráciach po celom svete a v rodnom Illmitzi patrí medzi špičku. Helmuta sme navštívili pred mesiacom a je to veľmi milý a charizmatický chlapík, ktorý sa na vás veľmi teší. Vinár pre nás pripraví aj malé fingerfoody a tapasy, ktoré budú napárované k vínam.

14:30 Vinárstvo A&H Nittnaus

Rodinné vinárstvo Aniti a Hansa Nittnausových, ktorým posledné roky vypomáha syn Martin. Ich vína patria medzi najlepšie červené vína v Rakúsku a ako jeden z mála producentov v Strednej Európe sa snažia dodržiavať zásady výroby biodynamických vín. Legendárne vinohrady ako Leithaberg alebo Tannenberg sú oslavou odrody Frankovka modrá, ktorú určite nemôžete vynechať pri návšteve tejto ikony mestečka Gols.
A verte, je sa na čo tešiť. Mirovi o ich vínach doteraz rozpráva a sníva sa mu o nich.

17:00 Vinárstvo Leo Hillinger

Našou poslednou zastávkou na našom výlete po slnečnom Burgenlande bude vinárstvo Leo Hillinger. Vinár, návrhár, designer a predovšetkým milovník života, to všetko skrýva vo svojej osobe tento charizmatický vinár z malej burgenladskej dedinky Jois. Komerčné začiatky vinárstva sa začali koncom 90. rokov a dnes sa jeho výroba vín nachádza v modernom vinárskom chráme s designovou predajňu vína a doplnkov ako aj šiat! U Hillingera budeme mať prehliadku vinárstva, ochutnávku jeho vína a hlavne trojchodovú bufetovú večeru. Cestou domov môžete u nich nakúpiť vína a pokračovať v zábave v autobuse do Bratislavy (a v Bratislave do rána:))

22:30 Predpokladaný návrat do Bratislavy

Ste partia, firma alebo chcete zavolať klientov na výlet? Ozvite sa nám! Výlet do Burgenlandu je vhodný pre skupiny od 10 do 20 ľudí. [captainform id="798242"]