Top
Plný pohár / Výlety a akcie  / Patríte medzi milovníkov vína? Tieto akcie by ste nemali zmeškať!

Patríte medzi milovníkov vína? Tieto akcie by ste nemali zmeškať!

Milujeme víno. Definuje našu kultúru od nepamäti. Slovenské víno je rôznorodé a absolútne rozlišné. Na Slovensku nevieme definovať to jedno pravé (ako napríklad na Novom Zélande Sauvignon Blanc alebo v Argentíne Malbec) a to je tá výhoda/vínoda Slovenska. Rôznorodosť, čo kraj, čo dedina a čo vinár to absolútne odlišné víno. Najlepšie sa tento lahodný mok spoznáva a ochutnáva na veľkých festivaloch vína, kde nemusíte hľadať kontakty a dúfať, že vinár bude mať otvorenú pivnicu. Keďže sme v rámci našich potuliek po Slovensku nejeden festival navštívili a pár vín ochutnali vieme vám odporučiť aspoň na najbližšiu dobu pár akcií, ktoré musíte navštíviť. Vybrali sme pre Vás 5 vínnych festivalov a akcií, ktoré máme radi a často navštevujeme. Veríme, že minimálne jeden po našich riadkoch budete chcieť navštíviť aj vy.

Otvorené pivnice sv. Urbana 2018

25. – 26. máj, vínne pivnice medzi Bratislavou a Trnavou

otvárajú vinári svoje pivnice na dni svätého Urbana, aby predstavili milovníkom vína tie najlepšie vínka z minulého ročníka. Ochutnávka sa samozrejme neobmedzí len na mladé víno, ale u vybraných vinárov Vám určite ponúknu aj klenoty svojho archívu. Od Bratislavy až do Trnavy nájdete otvorených viac ako 150 vínnych pivníc a vinárstiev. Jedinečná možnosť ako ochutnať vína z regiónu Malých Karpát. Krásu tohoto podujatia dotvárajú otvorené terasy, možnosť posedenia pod pergolami a oslava jari pri víne.

Viac info: http://www.mvc.sk/sk/podujatia/opsvu2018

 

Parna párty 2018

23.jún, vinárstvo Terra Parna v Suchej nad Parnou

Suchá nad Parnou je známa vinárska dedina, ktorá leží kúsok od Trnavy (a ak ste si obratom nespomenuli na Červené víno od Františka Hečka, odporúčame doučiť maturitné otázky).  A v tejto malebnej obci sa nachádza moderné rodinné vinárstvo Terra Parna, postavené uprostred zelených riadkov krásneho vinohradu. Vo vinárstve veria, že degustácií, kde sa všetci rozprávajú o krásne zlatavej farbe, vôni citrusov a dlhej dochuti je už naozaj požehnane. Preto už niekoľko rokov organizujú svoju legendárnu Parna Párty. Na párty ochutnáte ich znamenité vína a ak pekne žmurknete na vinára (alebo jeho dcéry) isto vám dajú ochutnať aj niečo z ich archívu. Aká by to bola vínna akcia bez dobrého jedla, o to sa postará reštaurácia Forhaus. Počas tmavej noci, uprostred zelených viníc roztancuje Ružovú horu Dj Kinet.

Viac info: https://www.chutemalychkarpat.sk/

 

Strekovský festival vína 2018

20. – 21. júl, Strekovské vinohrady

Strekovský festival patrí medzi naše najobľúbenejšie podujatia. Na južnom Slovensku, v malebnej vinohradníckej obci Strekov sa počas jedného víkendu snúbi slovensko-maďarská gastronómia, lokálny a pozvaný vinári. Festival sa koná priamo v strekovských vinohradoch (kde si tí odvážnejší rozložia stany). Čaká na vás viac ako 50 vínárov a neskutočná pohostinná atmosféra. Nebojte sa menšej vzdialenosti, ktorá vás delí z Bratislavy. Na festival sa dá pohodlne dostať vlakom do Nových Zámkov a z tade kyvadlovka. Odporúčame lístky kúpiť čím skôr.

Viac info: http://strekovin.sk/sk/informacie/

 

Víno pod hviezdami

11. august, Vinohrady v Pezinku

Prvý ročník podujatia Víno pod hviezdami bol naozaj úspešný a preto vám všetkými desiatimi plnými pohármi vína odporúčame prísť na jej tohtoročné pokračovanie. Aj tento rok budete môcť sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd pri poháriku lokálneho vína. Predstavte si romantiku padajúcich hviezd spojenú s piknikom, úžasnými ľuďmi a skvelým vínom. K nej pridajte otvorenú tropickú záhradu pána Vladimíra Píša, ktorá sa nachádza v Starej hore s najkrajším výhľadom. Tešiť sa na Vás budú lokálne vinárstva, grilované dobroty, výborná káva či čokoláda, divinový guláš, domáce koláčiky, domáce limonády, syry z miestnej farmy a mnoho ďalšieho. Tak ako minulý rok bude opäť k dispozícii aj hvezdársky ďalekohľad.

Viac info: https://www.wisomm.com/event/xJG3x6Z7hcJcnyZbR

 

Žiadne komentáre

Leave a Reply:

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.